Τρίτη 23 Απριλίου 2024
«Σφυροκόπημα» στο 121' και αποκλεισμός για τη Λίβερπουλ

«Σφυροκόπημα» στο 121′ και αποκλεισμός για τη Λίβερπουλ

Με γκολ του Ογκμπόνα στις καθυστερήσεις της παράτασης η Γουέστ Χαμ επικράτησε με 2-1 της Λίβερπουλ και την απέκλεισε από τη συνέχεια του FA Cup. Τα «σφυριά» προηγήθηκαν στο 45' με τον Αντόνιο αλλά στι 48' ο Κουτίνιο ισοφάρισε και έτσι το ματς πήγε στην παράταση. Και ενώ όλα έδειχναν ότι θα οδηγηθούμε στη διαδικασία των πέναλτι, ο Ογκμπόνα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε την χαριστική βολή στην ομάδα του Κλοπ και την πρόκριση στη Γουέστ Χαμ.

Με γκολ του Ογκμπόνα στις καθυστερήσεις της παράτασης η Γουέστ Χαμ επικράτησε με 2-1 της Λίβερπουλ και την απέκλεισε από τη συνέχεια του FA Cup.

Τα «σφυριά» προηγήθηκαν στο 45′ με τον Αντόνιο αλλά στι 48′ ο Κουτίνιο ισοφάρισε και έτσι το ματς πήγε στην παράταση.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι θα οδηγηθούμε στη διαδικασία των πέναλτι, ο Ογκμπόνα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε την χαριστική βολή στην ομάδα του Κλοπ και την πρόκριση στη Γουέστ Χαμ.

Tα ζευγάρια της επόμενης φάσης ήταν ήδη γνωστά με αυτό της Τσέλσι με τη Μάντσεστε Σίτι να ξεχωρίζει. Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στο διάστημα μεταξύ 19 και 21 Φεβρουαρίου, όπως και οι υπόλοιποι αγώνες, ενώ το πρόγραμμα έχει ως εξής: