Πέμπτη 18 Απριλίου 2024
Έ«Χ»ασε ευκαιρία για τη 2η θέση η Γκλάντμπαχ, Ο Νάλντο «λύτρωσε» την Βόλφσμπουργκ

Πολύτιμη νίκη με την οποία βελτίωσε την θέση της στη βαθμολογία της Bundesliga σημείωσε ο Βόλφσμπουργκ, καθώς στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής επικράτησε με 1-0 της Αουγκσμπουργκ, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Νάλντο στο 58ο λεπτό. Αντίθετα, Γκλάντμπαχ και Μάϊντς έμειναν στο 1-1, με την Μπορούσια να χάνει σημαντική ευκαιρία να μείνει μόνη στη δεύτερη θέση. Σκόρερ του αγώνα ήταν οι Κρούζε για τους γηπεδούχους και Χόφμαν για τους φιλοξενούμενους.

Πολύτιμη νίκη με την οποία βελτίωσε την θέση της στη βαθμολογία της Bundesliga σημείωσε ο Βόλφσμπουργκ, καθώς στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής επικράτησε με 1-0 της Αουγκσμπουργκ, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Νάλντο στο 58ο λεπτό.

Αντίθετα, Γκλάντμπαχ και Μάϊντς έμειναν στο 1-1, με την Μπορούσια να χάνει σημαντική ευκαιρία να μείνει μόνη στη δεύτερη θέση. Σκόρερ του αγώνα ήταν οι Κρούζε για τους γηπεδούχους και Χόφμαν για τους φιλοξενούμενους.