Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024
Νέα απώλεια η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, «τεσσάρα» η Τότεναμ

Νέα απώλεια βαθμών για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Σάντερλαντ στο «Στάδιο του Φωτός». Επίδειξη δύναμης πραγματοποίησε η Τότεναμ εναντίον της ΚΠΡ, καθώς επιβλήθηκε με 4-0, με τα τρία γκολ να σημειώνονται σε διάστημα 25 λεπτών στο πρώτο ημίχρονο. Σε άλλο κυριακάτικό παιχνίδι, η Χαλ έπαιξε για περίπου 80 λεπτά με δέκα παίκτες (αποβολή Τσέστερ στο 14΄) εναντίον της Στόουκ, «αγκάλιασε» τη νίκη με το γκολ του Νίκιτσα Γέλαβιτς στο 42ο λεπτό, αλλά δεν άντεξε και ισοφαρίστηκε στο 84΄ από τον Σόουκρος.

Νέα απώλεια βαθμών για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Σάντερλαντ στο «Στάδιο του Φωτός». Επίδειξη δύναμης πραγματοποίησε η Τότεναμ εναντίον της ΚΠΡ, καθώς επιβλήθηκε με 4-0, με τα τρία γκολ να σημειώνονται σε διάστημα 25 λεπτών στο πρώτο ημίχρονο.

Σε άλλο κυριακάτικό παιχνίδι, η Χαλ έπαιξε για περίπου 80 λεπτά με δέκα παίκτες (αποβολή Τσέστερ στο 14΄) εναντίον της Στόουκ, «αγκάλιασε» τη νίκη με το γκολ του Νίκιτσα Γέλαβιτς στο 42ο λεπτό, αλλά δεν άντεξε και ισοφαρίστηκε στο 84΄ από τον Σόουκρος.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 2ης αγωνιστικής:

Σάββατο
Αστον Βίλα-Νιούκαστλ 0-0

Τσέλσι-Λέστερ 2-0
(63΄ Ντιέγκο Κόστα, 77΄Αζάρ)

Κρίσταλ Πάλας-Γουέστ Χαμ 1-3
(48΄ Σαμάκ – 34΄ Ζαράτε, 37΄ Ντάουνινγκ, 62΄ Κ.Κόουλ)

Σαουθάμπτον-Γουέστ Μπρομ 0-0

Σουόνσι-Μπέρνλι 1-0
(23΄ Ντάιερ)

Εβερτον-Αρσεναλ 2-2
(19΄ Κόουλμαν, 45΄ Νέισμιθ – 83΄ Ράμσεϊ, 90΄ Ζιρού)

Κυριακή
Χαλ-Στόουκ Σίτι 1-1
(42΄ Γέλαβιτς – 84΄ Σόουκρος)

Τότεναμ-ΚΠΡ 4-0
(12΄, 37΄ Σαντλί, 30΄ Ντάιερ, 65΄ Αντεμπαγιόρ)

Μπέρνλι 0

O Τζόλης των 17 γκολ και η… αδικία του Πογέτ (vids)

Ο Γκουστάβο Πογέτ δεν έκανε σωστή διαχείριση στο ματς με τη Γεωργία και αυτό φαίνεται από τον Χρήστο Τζόλη, που είναι ο πιο φορμαρισμένος Έλληνας παίκτης αυτή τη στιγμή και ήταν εκτός αποστολής.