Κυριακή 05 Μαϊου 2024
«Καρέ» της ΑΕΚ επί του Ρήγα Φεραίου

Η ΑΕΚ νίκησε 4-0 τον Ρήγα Φεραίο σε φιλικό ματς που έγινε στο Βελεστίνο, παρουσία του Δημήτρη Μελισσανίδη. Ολα τα γκολ για την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα σημειώθηκαν στο α΄ ημίχρονο με σκόρερ τους Ζόριτς (9') Μ. Ντούνη (32'), Κολοβέτσιο (40') και Μπαρμπόσα (43').

Η ΑΕΚ νίκησε 4-0 τον Ρήγα Φεραίο σε φιλικό ματς που έγινε στο Βελεστίνο, παρουσία του Δημήτρη Μελισσανίδη. Ολα τα γκολ για την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα σημειώθηκαν στο α΄ ημίχρονο με σκόρερ τους Ζόριτς (9′) Μ. Ντούνη (32′), Κολοβέτσιο (40′) και Μπαρμπόσα (43′).

Η Ένωση παρουσιάστηκε και πάλι σοβαρή σε ακόμη ένα φιλικό ματς που έδωσε αυτή τη φορά απέναντι σε χαμηλής δυναμικότητας αντίπαλο.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Ανάκογλου, ο οποίος έφτιαξε και το γκολ του Μπαρμπόσα που επίσης είχε θετική παρουσία.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Παναγιώτης Ντούνης (32΄ Βούρας, 59΄ Καραγκολίδης), Γεωργέας (46΄ Μπακάκης), Σαρρής (59΄ Πεταυράκης), Κολοβέτσιος (46΄ Σβαρνάς), Γροντής (59΄ Πλατέλας), Ανάκογλου (46΄ Φαγέ), Ρόβας (59΄ Κορδέρο), Ζόριτς (59΄ Μάνταλος), Μάρκος Ντούνης (59΄ Τζανετόπουλος), Μπαρμπόσα (46΄ Νταακόλ), Μπρέσεβιτς (46΄ Αραβίδης, 84΄ Τσεβάς).

Η Χιρόνα «καθάρισε» την Μπαρτσελόνα με ανατροπή και έστεψε και μαθηματικά τη Ρεάλ (4-2)

Η Χιρόνα αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, τελικά έκανε την ανατροπή απέναντι στην Μπαρτσελόνα και πήρε το καταλανικό ντέρμπι (4-2).