Ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) έληξε η αναμέτρηση του Ατρομήτου με τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο Περιστερίου, για την 32η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Έτσι οι δύο ομάδες έφτασαν μαζί τον ΠΑΟΚ και υπάρχει πλέον τριπλή ισοβαθμία στην 2η θέση, αλλά με τον «Δικέφαλο» να αγωνίζεται αύριο κόντρα στην Καλλονή.

Μοιρασμένο παιχνίδι κέντρου με ελάχιστες φάσεις ήταν το α’ ημίχρονο, παρ’ όλο που η διάθεση και των δύο ομάδων ήταν να κυνηγήσουν το γκολ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την καλή στιγμή στο 12΄, όταν το σουτ του Νάνο πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι, ενώ οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 33΄, όταν ο Ταυλαρίδης από κοντά δεν έπιασε την κεφαλιά όπως θα ήθελε και η μπάλα έφυγε άουτ.

Στο β’ ημίχρονο ο Παναθηναϊκός άρχισε να αναπτύσσει πιο έντονη δραστηριότητα, αλλά απειλήθηκε στο 58′, όταν σε φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή, οι παίκτες του Ατρομήτου δεν κατάφεραν να σπρώξουν από κοντά την μπάλα στα δίχτυα.

Από τη δική τους μεριά οι «πράσινοι» άγγιξαν το γκολ στο 78΄, αλλά το σουτ του Καρέλη πήγε στο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι «απάντησαν» στο 89΄ με δοκάρι του Ναπολεόνι, ενώ στις καθυστερήσεις ο νεοεισελθών Φάμπιο βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Καπίνο απέκρουσε σωτήρια κι έτσι το «στείρο» 0-0 παρέμεινε ως το τέλος.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Παπαδόπουλος, Ταυλαρίδης – Κουτρουμπής, Νάνο, Αμπεϊντ, Ζέκα, Σίλντενφελντ