Ισοπαλία στο Αμβούργο - Στουτγάρδη, «διπλό» της Βόλφσμπουργκ

Ισοπαλία στο Αμβούργο – Στουτγάρδη, «διπλό» της Βόλφσμπουργκ

Ισόπαλο με σκορ 3-3 έληξε το παιχνίδι του Αμβούργου με την Στουτγάρδη, για την 9η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τρεις φορές το προβάδισμα στο σκορ, αλλά το Αμβούργο έδειξε χαρακτήρα και κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας που το κράτησε λίγο πάνω από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Αν και βρέθηκε να χάνει μόλις από το 1ο λεπτό στην έδρα της Άουγκσμπουργκ, η Βόλφσμπουργκ «γύρισε» το ματς πριν από τη λήξη του ημιχρόνου και επικράτησε με 2-1 στο τελευταίο χρονικά ματς της 9ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Ισόπαλο με σκορ 3-3 έληξε το παιχνίδι του Αμβούργου με την Στουτγάρδη, για την 9η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τρεις φορές το προβάδισμα στο σκορ, αλλά το Αμβούργο έδειξε χαρακτήρα και κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας που το κράτησε λίγο πάνω από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Αν και βρέθηκε να χάνει μόλις από το 1ο λεπτό στην έδρα της Άουγκσμπουργκ, η Βόλφσμπουργκ «γύρισε» το ματς πριν από τη λήξη του ημιχρόνου και επικράτησε με 2-1 στο τελευταίο χρονικά ματς της 9ης αγωνιστικής της Bundesliga.