Κυριακή 28 Απριλίου 2024
Έχανε σερβίς, έχασε και το τουρνουά της Ουάσινγκτον ο Παγδατής

Ο Μάρκος Παγδατής δεν κατάφερε να σηκώσει την κούπα του τουρνουά Legg Mason Classic, καθώς ηττήθηκε στον τελικό με 2-0 σετ από τον Ναλμπάντιαν. Μεγάλο ρόλο στην ήττα του Παγδατή έπαιξε το γεγονός ότι είχε μόνο 39% επιτυχία στο πρώτο σερβίς του, ενώ αξιοποίησε μόνο τις 2 από τις 11 ευκαιρίες που είχε για break.

Ο Μάρκος Παγδατής δεν κατάφερε να σηκώσει την κούπα του τουρνουά Legg Mason Classic, καθώς ηττήθηκε στον τελικό με 2-0 σετ από τον Ναλμπάντιαν.

Ο Αργεντινός τενίστας ήταν καταιγιστικός στο πρώτο σετ επικρατώντας του Παγδατή με 6-2 γκέιμς.

Στο δεύτερο σετ έγινε μάχη με τον Κύπριο να παλεύει, αλλά τελικά να γνωρίζει την ήττα με 6-7.

Μεγάλο ρόλο στην ήττα του Παγδατή έπαιξε το γεγονός ότι είχε μόνο 39% επιτυχία στο πρώτο σερβίς του, ενώ αξιοποίησε μόνο τις 2 από τις 11 ευκαιρίες που είχε για break.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη του Ναλμπάντιαν σε 5 αγώνες που έχει δώσει με αντίπαλο τον Παγδατή.

Μεγαλώνει ο μύθος του Ολυμπιακού: 42ος ευρωπαϊκός τελικός

O oργανισμός του Ολυμπιακού συνεχίζει να γράφει ιστορία και μετά την τεράστια επιτυχία της ομάδας χάντμπολ, έφτασε τους 42 ευρωπαϊκούς τελικούς.