Κυριακή 19 Μαϊου 2024
Κουρασμένη και αργή η ΑΕΚ, έμεινε στο φιλικό 1-1 με την τσεχική Μαρίλα Πρίμπραμ

Κουρασμένη και εκτός αγωνιστικών πλάνων του Λορένσο Σέρα Φερέρ εμφανίστηκε η ΑΕΚ στο τρίτο φιλικό της παιχνίδι επί αυστριακού εδάφους. Κόντρα στη σαφώς πιο έτοιμη Μαρίλα Πρίμπραμ από την Τσεχία, η «Ένωση» δεν ικανοποίησε και έμεινε στο 1-1, ισοφαρίζοντας με γκολ του Πλιάτσικα, τρία μόλις λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα.

71

Κουρασμένη και εκτός αγωνιστικών πλάνων του Λορένσο Σέρα Φερέρ εμφανίστηκε η ΑΕΚ στο τρίτο φιλικό της παιχνίδι επί αυστριακού εδάφους.

Κόντρα στη σαφώς πιο έτοιμη Μαρίλα Πρίμπραμ από την Τσεχία, η «Ένωση» δεν ικανοποίησε και έμεινε στο 1-1, ισοφαρίζοντας με γκολ του Πλιάτσικα, τρία μόλις λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα.

Του γκολ του νεαρού Πλιάτσικα, που αγωνίστηκε για πρώτη φορά στην επίθεση, δίπλα στον Λεωνίδα Καμπάνταη, προηγήθηκε όμορφη ατομική προσπάθεια και σουτ από δεξιά του Φινλανδού Χετεμάι, που ήταν ίσως ο μοναδικός διακριθείς από τους παίκτες του Σέρα Φερέρ.

Οι Τσέχοι αιφνιδίασαν και προηγήθηκαν στο 24ο λεπτό, όταν, στην πρώτη αξιόλογη προσπάθειά τους, ο Λέσακ έπιασε συρτό σουτ και «έγραψε» το 1-0, παρά την προσπάθεια του Σορεντίνο.

ΑΕΚ: Σορεντίνο, Παουτάσο, Δέλλας, Τσιρίλο, Τζιωρτζιόπουλος, Έμερσον, Ίβιτς, Λάκης, Ζούλιο Σέζαρ, Καπετάνος, Λυμπερόπουλος. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν οι: Χιώτης, Κουτρουμάνος (74 Μπούρμπος), Μόρας, Παπασταθόπουλος, Γεωργέας, Κυριακίδης, Τόζερ, Χετεμάι, Πλάτσικας, Λαγός, Καμπάνταης.
ΜΑΡΙΛΑ ΠΡΙΜΠΡΑΜ: Πάριζεκ, Μάτσα, Λέσακ, Σβίτακ, Μπάρτος, Σίντελαρ, Οτέπκα, Χούνα, Φάμπους, Φόρμανεκ, Λένερ.

Newsroom ΑΛΤΕΡ ΕΓΚΟ,ΑΠΕ

Αυτή είναι η τελική βαθμολογία των πλέι οφ της Superleague (pic)

Δείτε πως διαμορφώθηκε η τελική βαθμολογία της Superleague μετά την ολοκλήρωση των πλέι οφ.