Τένις: Τρίτη φορά σε ημιτελικά η Σάκκαρη μέσα στο 2018

Η Μαρία Σάκκαρη νίκησε την Ιρίνα - Καμέλια Μπέγκου και προκρίθηκε στα ημιτελικά στο τουρνουά της Σεούλ

Κωνσταντινούπολη, Σαν Χοσέ και τώρα Σεούλ… Για τρίτη φορά μέσα στο 2018 η Μαρία Σάκκαρη θα συμμετάσχει στην ημιτελική φάση ενός διεθνούς τουρνουά (σημειωτέον στην Καλιφόρνια είχε φτάσει και στον τελικό).

Η Ελληνίδα αθλήτρια του τένις εξασφάλισε την πρόκρισή της, ύστερα από έναν επίπονο αγώνα που διήρκησε τρεις ώρες με αντίπαλο την Ιρίνα – Καμέλια Μπέγκου από τη Ρουμανία. Η Σάκκαρη επικράτησε εν τέλει με 2-1 σετ (6-3, 4-6, 6-4) και επικύρωσε το εισιτήριό της για τα ημιτελικά, όπου θα αντιμετωπίσει την Ολλανδέζα, Κίκι Μπέρτενς.

Οι δύο τενίστριες θα αναμετρηθούν για 4η φορά στην καριέρα τους, με τη Σάκκαρη να έχει το προβάδισμα με 2-1 νίκες. Είχε επικρατήσει 2-0 σετ στο US Open του 2017 (6-3, 6-4) και 2-1 στη Ρώμη το 2018 (6-2, 4-6, 6-3), ενώ ενδιάμεσα η Μπέρτενς είχε κερδίσει στη Μαδρίτη 2-0 (6-4, 6-4).

Έξαλλοι στη Μακάμπι: «Λέει ψέματα ο Αταμάν»

Πηγή της Μακάμπι απαντά σε όσα της προσάπτει ο Εργκίν Αταμάν.