![Λίβερπουλ : Πάτησε πρώτη φορά γήπεδο μετά τον τραυματισμό του ο Φαν Ντάικ](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/01/1277325038-1.jpg)
Λίβερπουλ : Πάτησε πρώτη φορά γήπεδο μετά τον τραυματισμό του ο Φαν Ντάικ
Ο Βίρτζιλ Φαν Ντάικ βρέθηκε ξανά σε γήπεδο τρεις μήνες μετά το σοβαρό τραυματισμό του
Spotlight
Ήταν 17 Οκτωβρίου 2020, στον εκτός έδρας αγώνα της Λίβερπουλ με την Έβερτον, όταν ο Βίρτζιλ Φαν Ντάικ τραυματίστηκε πολύ σοβαρά στο γόνατο κάνοντας τους Κόκκινους να παγώσουν.
Έχουν περάσει ήδη τρεις μήνες από εκείνη την ημέρα και ο ολλανδός κεντρικός αμυντικός της ομάδας του Γιούργκεν Κλοπ πάτησε ξανά χορτάρι μοιράζοντας χαμόγελα στις τάξεις των Ρεντς.
Ο Φαν Ντάικ φαίνεται αρκετά καλά, κάνοντας κάποια κόλπα με την μπάλα και δηλώνοντας ουσιαστικά πως σε λίγο καιρό θα είναι ξανά διαθέσιμος για να φορέσει τη φανέλα της Λίβερπουλ.
Δείτε το βίντεο:
Virgil is back out on the pitch. 🔥 pic.twitter.com/cgPX0YcWHP
— Watch LFC (@Watch_LFC) January 17, 2021
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις