Τρίτη 07 Μαϊου 2024
«Τριάρα» της Βραζιλίας στη Ρωσία, 0-0 η Κύπρος με το Μαυροβούνιο

Επίδειξη δύναμης έκανε η Βραζιλία στη Μόσχα, καθώς επικράτησε με 3-0 της Ρωσίας σε φιλική αναμέτρηση. Σε άλλο διεθνές φιλικό παιχνίδι, η Κύπρος ήρθε ισόπαλη 0-0 με το Μαυροβούνιο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη, αλλά η τύχη τους γύρισε την πλάτη έχοντας δύο δοκάρια.

Επίδειξη δύναμης έκανε η Βραζιλία στη Μόσχα, καθώς επικράτησε με 30 της Ρωσίας σε φιλική αναμέτρηση. Η «σελεσάο» έδειξε ότι έχει εξαιρετική ομάδα και χωρίς τον Νεϊμάρ μπορεί να είναι καταιγιστική και να φτάσει μακριά στο Μουντιάλ που θα γίνει το καλοκαίρι στη Ρωσία.

Η ομάδα του Τίτε ανέβασε ρυθμούς στην επανάληψη και σημείωσε τρία γκολ σε 13′. Ο Μιράντα στο 53′ άνοιξε το σκορ και στο 62′ ο Κουτίνιο με πέναλτι έκανε το 2-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε τέσσερα λεπτά αργότερα ο Παουλίνιο με κοντινή κεφαλιά.

Σε άλλο διεθνές φιλικό παιχνίδι, η Κύπρος ήρθε ισόπαλη 0-0 με το Μαυροβούνιο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη, αλλά η τύχη τους γύρισε την πλάτη έχοντας δύο δοκάρια.

Ρωσία – Βραζιλία 0-3
(53′ Μιράντα, 62′ πεν. Κουτίνιο, 66′ Παουλίνιο)

Φινλανδία- ΠΓΔΜ 0-0

in.gr με πληροφορίες από ΑΠΕ – ΜΠΕ

Ντάγκλας Λουίζ: «Έχουμε μπροστά μας ένα μεγάλο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό»

Ο Ντάγκλας Λουίζ μίλησε για την ήττα της Άστον Βίλα από την Μπράιτον, αλλά και για τον επαναληπτικό με τον Ολυμπιακό για το Europa Conference League.