Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Μήνυμα αντίδρασης του Παναθηναϊκού έστειλε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς μίλησε για τη νέα ήττα του Παναθηναϊκού από τον Αστέρα.

«Ναυάγιο» του Παναθηναϊκού και στην Τρίπολη και τρίτη ήττα σε τέσσερα ματς για τον Παναθηναϊκό στο φετινό πρωτάθλημα!

Οι «πράσινοι» έπεσαν στην κορυφή και ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς δεν έκρυψε τον προβληματισμό του για τα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα.

Παρόλα αυτά, τόνισε πως η ομάδα του θα βγάλει αντίδραση.

«Ήταν ένας δύσκολος αγώνας. Το παιχνίδι έγινε δυσκολότερο μετά την αποβολή του Κουρμπέλη. Δεν ήταν παιχνίδι που μπορέσαμε να διαχειριστούμε, με παίκτη λιγότερο, αν και δεν απειληθήκαμε μέχρι το 60ο λεπτό. Δεν μπορέσαμε να το ελέγξουμε όπως θα θέλαμε.

Δεν αξίζαμε να χάσουμε, γιατί στην μοναδική επίθεση του Αστέρα δεχθήκαμε γκολ, ενώ σε άλλες δικές μας ευκαιρίες ήμασταν άστοχοι».

Για τις τρεις ήττες σε τέσσερα τελευταία παιχνίδια:

«Σε μία ομάδα, όπως εμείς που ήμασταν πρώτοι στο πρωτάθλημα για ένα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα, οι τρεις ήττες δημιουργούν προβληματισμό. Υπάρχουν πολλά παιχνίδια όμως, και είναι σίγουρο πως θα αντιδράσουμε.

Για την… κοιλιά που κάνει ο Παναθηναϊκός:

«Δεν μπορώ να πω πως είναι φυσιολογική η κοιλιά που κάνουμε, αλλά δεν παύει να είναι μία κακή περίοδος για εμάς».

LIVE: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

LIVE: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός. Παρακολουθήστε live στις 17:30 την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός για τον 4ο τελικό της Volley League γυναικών.