Ξέχασε τι θα πει γκολ σε Clasico ο Μέσι

Κάτι παραπάνω από δύο χρόνια έχει να βρει δίχτυα ο Λιονέλ Μέσι σε ντέρμπι Μπαρτσελόνα – Ρεάλ Μαδρίτης. Συγκεκριμένα 900 ημέρες!

Μία πρόκληση έχει μπροστά του ο Λιονέλ Μέσι στο αυριανό (24/10, 17:00) «El Clasico». ο Αργεντινός σούπερ σταρ, θα επιχειρήσει να σκοράρει ξανά απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης, μετά από 900 ημέρες.

Είναι αλήθεια ότι ο Μέσι έχει «κολλήσει» στα τελευταία παιχνίδια απέναντι στη μεγάλη αντίπαλο των Καταλανών.

Το τελευταίο του γκολ ήταν στις 6 Μαΐου 2018, όταν στο 52ο λεπτό του αγώνα έβαλε μπροστά την Μπαρτσελόνα με 2-1 στο «Camp Nou».

Από τότε, πέρασαν 900 μέρες, ή διαφορετικά, συνολικά 440 λεπτά, έχοντας παίξει πέντε από τα έξι «El Clasico» χωρίς να μπορεί να σκοράρει.