Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
«Γκέλα» με το καλημέρα η Γιουνάιτεντ (1-3)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ηττήθηκε 3-1 από την Κρίσταλ Πάλας στο «Όλντ Τράφορντ» στην επιστροφή της στην Premier League.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υπέστη ήττα-σοκ στην 2η αγωνιστική αγωνιστική της Premier League.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» ηττήθηκαν 3-1 εντός έδρας από την Κρίσταλ Πάλας στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του αγγλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, η οποία δεν είχε αγωνιστεί την προηγούμενη εβδομάδα, ξεκίνησε με… το αριστερό στο πρωτάθλημα.

Η Κρίσταλ Πάλας πήρε νωρίς το προβάδισμα. Ο Σλουπ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Τάουνσεντ βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι και από κοντά έκανε το 0-1 στο 7ο λεπτό.

Η Γιουνάιτεντ προσπάθησε να απαντήσει αλλά το σουτ του Πογκμπά κατέληξε στην αγκαλιά του Γκουαΐτα στο 20ό λεπτό, ενώ το φαλτσαριστό σουτ του ΜακΤόμινεϊ πέρασε ελάχιστα έξω δύο λεπτά αργότερα.

ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Λίντελεφ, Σο, Μαγκουάιρ, Φοσού Μενσά (81’ Ιγκαλό_, ΜακΤόμινεϊ, Πογκμπά (67’ Φαν ντε Μπεκ), Φερνάντες, Τζέιμς (46’ Γκρίνγουντ), Ράσφορντ, Μαρσιάλ

ΠΑΛΑΣ: Γκουαΐτα, Γουόρντ, Κουγιατέ, Σακό, Μίτσελ, Σλουπ (75’ Εζέ), ΜακΚάρθι (88’ Μιλιβόγιεβιτς), ΜακΆρθουρ, Τάουνσεντ, Ζαχά, Αγιού (81’ Μπατσουαγί).

Το μεγάλο λάθος του Σλούκα έδωσε το πλεονέκτημα στην Μακάμπι (vid)

Ο Κώστας Σλούκας πήρε την λάθος απόφαση, τη λάθος στιγμή. Και η Μακάμπι…