Τα αστέρια του Champions League και τα αστέρια από το… κελί

Η «έκρηξη» του Ολυμπιακού πριν την Τότεναμ, το κοντράστ των εικόνων τρομοκρατίας σε ανήλικα παιδιά, το πραγματικό ποδόσφαιρο, αλλά και η ώρα των συλλήψεων

Η εβδομάδα που πέρασε ήταν πολύ έντονη. Για πολλούς και διάφορους λόγους. Και ήταν ένα καλό τεστ για όλους. Με τον Ολυμπιακό να βγαίνει νικητής από μια ιδιαίτερη διαδικασία και να δείχνει ότι είναι έτοιμος για τη νέα μεγάλη πρόκληση. Η νίκη επί τους Βόλου ήταν το κατάλληλο «τονωτικό» για τη συνέχεια. Τι 5-0 ήταν ένα ωραίο, χορταστικό αποτέλεσμα, που δεν αποτυπώνει πλήρως την εικόνα του αγώνα, καθώς οι παίκτες του Μαρτίνς έπαιζαν με τη φωτιά έως το 70ό λεπτό. Ωστόσο αυτά τα 4 γκολ σε 21 λεπτά «εξηγούν» τι μπορεί να κάνει η ομάδα του Πειραιά κάθε φορά που βρίσκει ρυθμό και παίζει το ποδόσφαιρο που ξέρει και μπορεί.