Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024
Πέντε γκολ σε ένα ημίχρονο ο Μιραλάς σε φιλικό της Έβερτον

Η Έβερτον «κομμάτιασε» με 22-0 (!) αυστριακή ομάδα σε φιλικό ματς και ο Κέβιν Μιραλάς πέτυχε πέντε γκολ σε ένα ημίχρονο!

Η Έβερτον του Μάρκο Σίλβα δεν λυπήθηκε ούτε στο ελάχιστο την τοπική ATV Irdning σε φιλικό που έδωσε μαζί της στην Αυστρία, κατατροπώνοντάς τη με 22-0!

Στην εν λόγω αναμέτρηση το παρόν έδωσε και ο πρώην άσος του Ολυμπιακού, Κέβιν Μιραλάς, ο οποίος σημείωσε πέντε γκολ (!) στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, έτσι έγινε ο παίκτης με τα περισσότερα γκολ στο παιχνίδι.

Όσο για το πρώτο 45λεπτο, έληξε στο 10-0 υπέρ των «ζαχαρωτών». Από τρία γκολ είχαν οι Κιν, Μπέινς και Λούκμαν, από τέσσερα οι Τσενκ Τοσούν και Νιάς, δύο ακόμη ο Βλάσιτς, ένα ο Χόλγκεϊτ και ένα μπήκε με αυτογκόλ.

Κοβάσεβιτς: «Κανονικά στην Τουρκία η ρεβάνς με τη Φενέρ, δεν ανησυχούμε για την ασφάλεια»

Όσα είπε ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς για τη ρεβάνς με τη Φενέρμπαχτσε και την ασφάλεια στην Τουρκία