Πάλη: Χάλκινος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ο Πιλίδης

Ο 18χρονος Ελληνας πρωταθλητής σε ένα ματς θρίλερ επικράτησε με 7-6 του Τούρκου Σαχίν και ανέβηκε στο βάθρο

Το χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Πάλης U23 στην κατηγορία των 57κ. της ελευθέρας που διεξάγεται στην Κωνσταντινούπολη κατέκτησε ο Γιώργος Πιλίδης. Ο 18χρονος Ελληνας πρωταθλητής σε ένα ματς θρίλερ επικράτησε με 7-6 του Τούρκου Σαχίν και ανέβηκε στο βάθρο.

Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για το χρυσό παιδί της ελληνικής Πάλης, καθώς προηγήθηκε με 5-0. Ο Τούρκος, όμως, έκανε την ανατροπή και πέρασε με 6-5 κι όλα έδειχναν ότι θα έπαιρνε τη νίκη. Με αστείρευτη δύναμη και τεράστια θέληση για τη νίκη ο Πιλίδης πήρε δύο σημεία δύο δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Το παιδί θαύμα συνεχίζει να εντυπωσιάζει, καθώς αν και 18 χρονών αγωνίστηκε για πρώτη φορά στην κατηγορία των Νέων Ανδρών και κατάφερε να ανέβει στο βάθρο. Στο παλμαρέ του ο Πιλίδης έχει κάτι… μοναδικό, καθώς σε όλες τις επίσημες διοργανώσεις που έχει συμμετάσχει έχει κατακτήσει μετάλλιο!

Σάλος με τον Ρούντιγκερ: Αντιδράσεις για ποστάρισμά του που παραπέμπει σε… ISIS

Ο Αντόνιο Ρούντιγκερ έχει ξεσηκώσει αντιδράσεις με ένα ποστάρισμά του με αφορμή το Ραμαζάνι.