Οι «Καβς» διέλυσαν τους Σέλτικς με 116-86, κορυφαίος ο Λεμπρόν

Κορυφαίος των «Καβς» ήταν ο ΛεΜπρόν Τζέιμς, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 27 πόντους

«Ζωντανό» στους τελικούς των πλέι οφ της Ανατολής έμεινε το Κλίβελαντ. Οι Καβαλίερς νίκησαν 116-86 τη Βοστώνη στο Κλίβελαντ και μείωσαν σε 2-1, ενώ έχουν πλέον τη δυνατότητα να ισοφαρίσουν στο τέταρτο παιχνίδι της σειράς που είναι προγραμματισμένο να διεξαχθεί στην έδρα τους το βράδυ της Δευτέρας (σ.σ. ξημερώματα Τρίτης για την Ελλάδα).

Οι γηπεδούχοι επέβαλαν από την αρχή το ρυθμό τους και προηγήθηκαν 20-4, περίπου 5 λεπτά πριν τη λήξη της πρώτης περιόδου, ενώ στο ημίχρονο βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 61-41. Κορυφαίος των «Καβς» ήταν ο ΛεΜπρόν Τζέιμς, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 27 πόντους (8/12 σουτ εντός πεδιάς, εκ των οποίων 3/3 τρίποντα) και 12 ασίστ, ενώ πήρε και αρκετή βοήθεια από τους συμπαίκτες του, καθώς συνολικά έξι παίκτες των γηπεδούχων είχαν διψήφιο αριθμό πόντων. Ο Κάιλ Κόρβερ πέτυχε 14, ο Κέβιν Λοβ πρόσθεσε 13 (πήρε και 14 ριμπάουντ), ενώ βοήθησαν ακόμη στο σκοράρισμα οι Τζορτζ Χιλ (13 πόντοι), Τζέι Αρ Σμιθ (11) και Τρίσταν Τόμπσον (10).

Στο μεταξύ, πρώτος σκόρερ των Σέλτικς, οι οποίοι μετρούν μια νίκη σε πέντε εκτός έδρας αγώνες στα φετινά πλέι οφ, ήταν ο Τζέισον Τέιτουμ με 18 πόντους (6/10 σουτ εντός πεδιάς). Ο Τέρι Ρόζιερ πέτυχε 13, ενώ από 10 σημείωσαν οι Τζέιλεν Μπράουν και Γκρεγκ Μονρό.

Σάλος με τον Ρούντιγκερ: Αντιδράσεις για ποστάρισμά του που παραπέμπει σε… ISIS

Ο Αντόνιο Ρούντιγκερ έχει ξεσηκώσει αντιδράσεις με ένα ποστάρισμά του με αφορμή το Ραμαζάνι.