Στο τέλος μιλάει η «Μεγάλη Κυρία»: Τεράστια ανατροπή τίτλου για τη Γιουβέντους

Με μεγάλη νικήτρια την πρωτοπόρο Γιουβέντους ολοκληρώθηκε το συναρπαστικό ντέρμπι της 35ης αγωνιστικής του Καμπιονάτο με την Ιντερ στο «Τζιουζέπε Μεάτσα» στο Μιλάνο. Η «Βέκια Σινιόρα» αν και έχανε με 2-1 κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι σε 3-2 υπέρ της τρία λεπτά πριν την λήξη. Το σκορ άνοιξε η Γιουβέντους στο 13΄ με τον Κόστα, […]

Το σκορ άνοιξε η Γιουβέντους στο 13΄ με τον Κόστα, ενώ από το 15΄ η Ίντερ αγωνιζόταν με 10 παίκτες, αφού αποβλήθηκε ο Ουρογουανός Ματίας Βετσίνο. Ακόμη και έτσι όμως κατάφερε να ισοφαρίσει στο 52΄ με τον Ικάρντι και να προηγηθεί 2-1 στο 65΄ με αυτογκόλ του Μπαρτζάλι.

Η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο ήρθε στο 87΄ με τον Κουαντράδο να κάνει το 2-2, για να έρθει η «λύτρωση» στο 89΄ με τον Ιγκουαϊν να κάνει το 2-3 και η ομάδα του να παραμείνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, ανεξάρτητα από το τι θα κάνει την Κυριακή η Νάπολι στον αγώνα με την Φιορεντίνα.